Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
30 серпня 2018 року в Рожнятівському районному суді Івано-Франківської області проводився круглий стіл на тему «Жінки в судовій системі України: можливості, досвід та результати лідерства жінок – суддів».
Організаторами даного заходу виступили Всеукраїнська громадська асоціація жінок – суддів та Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Учасниками заходу були: суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, яка водночас є президентом Всеукраїнської громадської асоціації жінок - суддів Надія Степанівна Стефанів, голова Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Ганна Василівна Калиній, виконуючий обов’язки начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області Ігор Мар’янович Андрієчко, голова Рожнятівської районної державної адміністрації Ірина Богданівна Люклян, судді Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Андрій Михайлович Бейко, Ігор Володимирович Максимів, Михайло Васильович Пулик, керівник апарату суду Світлана Фіняк, помічник судді Маріанна Марко та представники засобів масової інформації.
Суддя Надія Стефанів зазначила, що у 2015 році за її участю було створено ініціативну групу, яка й започаткувала діяльність Всеукраїнської громадської асоціації жінок-суддів (ВАЖС) де її було обрано Президентом. Метою створеної Асоціації в Україні є в усьому допомагати жінкам, які працюють у дуже нелегкій судовій системі. З іншого боку діяльність в Асоціації у певній мірі впливає на дотримання гендерної рівності у судовій системі влади, адже навіть нині, як зазначила Надія Стефанів, 62 відсотки працівників судочинства є чоловіки. А жінки, далеко не гірші керівники, багато в чому навіть і кращі.
Як приклад – високі професійні якості та добрі господарські задатки у голови Рожнятівського районного суду Ганни Василівни Калиній. ЇЇ робота на адміністративній посаді розпочиналася як з господарських справ, так і зміни у самих підходах до роботи. Не маючи особливого багатого фінансування, у приміщенні будинку правосуддя вдалося провести капітальні ремонти. Відремонтовано системи тепло- і енергопостачання, облаштовано вбиральні, адже люди, приїжджаючи з різних населених пунктів, потребують і звичних побутових умов. Затишні кабінети і спокійний привітний голос працівників – основа у спілкуваннях і тільки прийнятна для людей лексика. Організація роботи суду – це також критерій, який засвідчує рівень довіри до суду.
Всі учасники «круглого столу» спілкувалися у форматі діалогу, кожному надавали слово. Переглянули слайди про минуле і наочно оглянули теперішнє приміщення суду, зокрема зали судових засідань, службові кабінети, архів. Йшла мова і про матеріально-технічне забезпечення суду, і про зміни в законодавчій базі, від якої напряму залежить робота суду першої інстанції.
Прес- служба суду